Anasayfa   |   Yönetim   |  Üyelik Formu   |   İletişim 

BAYINDIR MEMUR-SEN

 BAYINDIR, ÇEVRE, İNŞAAT, YOL, AFAD, TAPU VE KADASTRO ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI

Bir Toplu Sözleşme Kazanımımız Daha Hayata Geçti

Bayındır Memur-Sen ve Kamu İşveren Heyeti arasında imzalanan, 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme Hükümleri gereği, Karayolları Genel Müdürlüğü personeline Koruyucu Giyim Malzemesi verilmesi kazanımı hayata geçti.

23.08.2015 tarihinde yürürlüğe giren ve 3. Dönem Toplu Sözleşmenin 7. Maddesinde belirtilen “Karayolları Genel Müdürlüğü’nün şantiye, atölye, laboratuar, yer altı ve açık arazi şartlarında görev yapan personeline hizmetin gereği olarak görev esnasında giyilmesi gereken koruyucu giyim malzemesi ayni olarak verilir. Giyim malzemelerinin standartları ile hangi personele ne kadar süreyle verileceği ve nasıl muhafaza edileceği hususları ile bu malzemelerin kullanımına ilişkin usul ve esaslar Maliye Bakanlığı ile anılan kurum ve bu hizmet kolunda yetkili sendika tarafından belirlenir” hükmü gereği gerekli çalışmalar sonuçlandırılmış ve 16.06.2017 tarihinde Bölge Müdürlüklerine Koruyucu Giyim Malzemelerinin temini için uygulanacak esaslar bildirilmiştir.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa bağlı olarak çalışan tüm personele “Koruyucu Giyim Malzemesi” verilecektir.

Genel Yetkili Sendika Bayındır Memur-Sen olarak 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşme masasında imzalanan Karayolları Genel Müdürlüğü Personeline “Koruyucu Giyim Malzemesi” verilmesi kazanımımız çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.  

Sayfa 1

 Sayfa 2Dökümanlar:

1) Karuyucu Giyim Malzemesi Hk.

2) Karayolları Genel Müdürlüğü Alt Komisyon Toplantı Tutanağı


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAYINDIR MEMUR-SEN TANITIM FİLMİ
Genel Başkan Soner Can Tufaoğlu'nu Sosyal Medyadan Takip Ediniz
Bayındır Memur-Sen'i Sosyal Medyadan Takip Ediniz
ÜYELİK GİRİŞİ